Włosi wracają do formy – poznajcie Ferrari SP38

Przepiękne linie, wyjątkowy napęd i zaledwie jeden egzemplarz. Oto Ferrari SP38 bazujące na 488 GTB.

Ferrari ujawniło najnowszy projekt swojego programu dla klientów indywidualnych. Model SP38 jest oparty na 488 GTB i wykorzystuje jego zawieszenie oraz podwozie. Zamówiony został przez “jednego z najbardziej oddanych klientów Ferrari”, który właśnie otrzymał klucze do specjalnego supersamochodu na torze Fiorano.

Projekt samochodu pochodzi z Ferrari Design Center i odzwierciedla wizję klienta, entuzjasty z wielką pasją do wyścigów. Ferrari opisuje ten projekt jako wspaniały supersamochód, wyrażający “całe piękno i innowacyjność samochodów drogowych Ferrari”. Inspiracją był również ikoniczny F40, z którego pochodzi kolor i aż trójwarstwowy lakier.

Samochód posiada zupełnie niespotykany przedni pas z wąskimi reflektorami, które wraz z wyciągniętym “nosem” prezentują się wyśmienicie. Z tyłu odnajdziemy najwięcej odwołań do F40, wyjątkową pokrywę silnika oraz specjalne przetłoczenia dające niespotykany spoiler.

Ferrari nie opublikowało zdjęć wnętrza, lecz zapewnia, że zostało ono wykonane specjalnie dla tego modelu i jest jedyne w swoim rodzaju. Można założyć, że jest to po prostu kabina Ferrari 488 GTB w unikalnym połączeniu kolorów oraz wykonane ze specjalnych materiałów.

SP38 po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie 26 maja podczas zbliżającego się Conorso d’Eleganza Villa d’Este.

Ferrari SP38

BMW M850i xDrive Gran Coupe - brzmienie wydechu

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Włosi wracają do formy – poznajcie Ferrari SP38

  • 23 maja 2018 at 15:50
    Permalink

    a w srodku silnik z lamba
    hahahaha

    Reply

Dodaj komentarz